דף הבית >> פתרונות >> לקויי למידה
לקויי למידה
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------


       ויקיפדיה: לקות למידה (בראשי תיבות: ל"ל) היא הפרעה נוירו-התפתחותית הפוגעת בתפקודי למידה בסיסיים (קריאהכתיבה וחישוב), ומפריעה באופן ניכר לאדם לרכוש ולבטא ידע ומיומנויות ברמה הצפויה מאנשים בגילו, השכלתו ומנת המשכל שלו. חלק מאנשי המקצוע מחשיבים כלקות למידה את הלקויות דיסלקציהדיסגרפיה ודיסקלקוליה בלבד, וחלקם מכלילים גם מיומנויות כגון הקשבה, דיבור והמשגה כתחומי למידה שנפגעים בלקות למידה, ולפיכך כוללים בהגדרת לקויות הלמידה גם קשיים כגון הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביותלקות שפתיתולקות למידה לא מילולית.

על פי המחקר בתחום, מקובל כיום כי לקות למידה נובעת מגורמים נוירו-התפתחותיים‏. לפיכך היא בדרך כלל נמשכת לאורך כל חייו של האדם ועשויה לפגוע בתפקודו גם בבגרות‏. טיפול מתאים עשוי לסייע לאדם עם לקות למידה לבטא ידע ומיומנויות ולהגיע למיצוי טוב יותר של הפוטנציאל האישי שלו בהקשר הלמידה הספציפי.


כ15% מהאוכלוסיה סובלים מלקות למידה (לאו דווקא "דיסלקטים"), חלקם עם קשיים בקריאה.
לאלה  - מנוע הקראה הוא ממש הצלה! 
הוא מאפשר להמיר טקסט לקול אנושי, ובכך מאפשר לתלמידים וסטודנטים רבים דרך לעקוף את הקושי באמצעות שמיעה, ולהתמודד עם החומר הלימודי.

תוכנת ההקראה AlmaReader - לשימוש אישי     קולפיקס - אפליקציית הקראה לאייפד ולאייפון     כיתות מחשבים מצויידות בקולפיקס ובעלמה רידר
--------------------------------------------------------   --------------------------------------------------   --------------------------------------------------   
פותחה במיוחד לעברית ולתמיכה בקולפיקס
מאפיינים:
  • שליטה על מהירות ההקראה והקול (גבר או אישה)
  • סימון המילה המוקראת ("עקיבה")
  • שמירה לקובץ mp3, ועוד!
  • מודל שימוש של מנוי חודשי או שנתי, במחיר נוח!
בנוסף על מאות לקוחות פרטיים, מותקן כיום מנוע ההקראה קולפיקס בסמינר הקיבוצים, במכללת ספיר, במרכז הבינתחומי, ובקרוב בעוד מוסדות רבים. להורדה חינם.
  אפליקציית קולפיקס מאפשר להקריא כל טקסט שתסמנו.
ניתן לשלוט על מהירות ההקראה, על הקול, להגדיל או להקטין את הפונט, ולשמור את הקובץ להאזנה במועד מאוחר יותר.
להורדה חינם, נסו עכשיו!

  מוסדות לימוד רבים כבר הצטיידו במנוע ההקראה קולפיקס ובתוכנת ההקראה עלמה-רידר.
כיתות המחשבים מאפשרות לסטודנטים לבוא וללמוד מהחומר שלהם, וגם לקיים מבחנים נגישיםרוצים לשמוע עוד פרטים על קולפיקס? השאירו פרטים ונחזור אליכם!

     


 
לייבסיטי - בניית אתרים